GERİ DÖN:  

Rulo Keçe / Rulo Keçe

Rulo Keçe
  • Rulo keçe çeşitlerinden biri olan ince keçe, genellikle kalınlığı 2 milimetreyi geçmeyen ürünleri ifade etmektedir. İnce keçenin hazırlanması oldukça zahmetlidir. Ancak en fazla kullanım alanı olan keçe türü de ince keçelerdir. Tekstil sektörü, kıyafetlerde desen olarak bu keçe türünden faydalandığı gibi; bazı kıyafetlerin dikilmesinde ana kumaş olarak da kullanılmaktadır. Ayrıca araçlarda zemin ve bagaj döşemelerinin yapılması için de ince keçelere başvurulmaktadır. Bu keçe türü dekoratif ve  süsleme ve el işleri için de uygundur. İğne ile işlemek kolay olduğu için boncukların ince keçelere sabitlenmesi oldukça kolaydır.

    Kalın bobin keçeler ise kalınlığı genellikle 2 ila 10 milimetre arasında değişen keçe kumaşlara verilen addır. Daha çok ses ve ısı yalıtımı için kullanılmaktadır. Üstelik kalın keçeler sesi neredeyse tamamen kesebilir ve zeminlerdeki titreşim düzeyini minimuma indirir. Bunun yanında kış aylarında ortamların daha sıcak, yaz aylarında ise serin kalmasını sağlar. Bu özellikleri ile kalın rulo keçeler inşaat sektöründe önemli bir yere sahiptir. Toptan bobin keçe almak isteyenler için özel olarak rulo haline getirilen bu keçe türleri, ince keçeler kadar yaygın olmasa da işleme ve süsleme için de kullanılabilmektedir.

    Yapışkanlı bobin keçelerin bu adla anılmasının temelinde, arka kısımlarının kendiliğinden yapışkanlı olması yer almaktadır. Zemin döşemelerinde kullanılacak keçeler, genellikle yapışkanlı rulo keçelerdir. Kendiliğinden yapışkanlı olmasından dolayı ayrıca yapıştırma işlemi ile vakit kaybedilmesini engellemektedir. Bu tip ürünler için net bir kalınlık aralığı belirtmek mümkün değildir. Ancak gereksinim duyulan her ölçüde yapışkanlı rulo keçe bulabilmek mümkündür. Yapışkanlı bobin keçelerde, keçe yüzeyine sıvı ilaç veya çift taraflı bant lamine edildikten sonra yüzey kağıdı ile birlikte rulolara sarılarak satışa sunulmaktadır.

  • Siparişlerinizi aşağıdaki sipariş formundan verebilirsiniz.

Ürün Adı : Rulo Keçe